Hayat

Yaşamdan alıntılar, hikayeler, başımıza gelen herhangi bir olay.. her zaman hepimizi etkilemiştir, öyle değil mi? Çünkü; bir çoğumuz benzer olaylar yaşıyoruz.

Konuşmayı değil, yazmayı benim gibi sevenlerdenseniz eğer siz de kendinize bir blog oluşturabilirsiniz. 🙂 Amacım para kazanmak değil, yaşamdan hikayeleri paylaşmak. Ne kadar insana ulaşırsam bu beni o kadar mutlu edecektir. Ben küçüklüğümden beri günlük yazmayı, hissettiklerimi oraya dökmeyi hep çok sevdim. Sevdiğim için de bu bloğu yazmaya da böyle karar verdim.

Hayata bakış açıma gelecek olursak sıkça duyduğum kelime ”Pollyanna” cılık oynamak! Belki yaşam tarzım belki ailemden öğrendiğim belki de yaşanmışlıklarımın beni buraya getirmesi.. buna tam açıklık ben de getiremiyorum. İnsanlara önyargısız bakmanın iyi bir şey olduğunun farkındayken bazen bu durum hayat kırıklıklarına ya da ileri ki dönemde güvensizlikleri neden olabiliyor. Benim tarzım insanlara yaklaşıp daha sonra karar vermek oluyor. Belki de bu herkesi kendim gibi sanmam da olabilir. Her ne derseniz deyin benim gibi böyle insanlar vardır. Öyle değil mi?

İnsanlar yaşadığı hayat tecrübelerine göre olgunlaşırlar. Bu yüzden ”akıl yaşta değil, baştadır” sözü benim hayata bakış açım.:)  

Gündelik hayatımızda yaşadığımız yoğunlukları azaltmak ”bir işim vardı acaba ne yapacaktım” derdinden kurtulmak için notpadinize ya da ajandanıza notlar alın. Yapacaklarınızı, yaptıktan sonra madde madde eleyin. Ben yapıyorum emin olun birçok şeyi kafamda tutmak zorunda kalmıyorum.

Ben özel firmada sosyal medya işiyle uğraşıyorum. Yani yine yazıyorum. 🙂 Sevdiğiniz şeyleri yazmaktan korkmayın. Neyi seviyorsanız bu hayatta o yöne adım atın. İster iş olsun ister hobi olsun. Sevmediğiniz şeylerden mümkün olduğu kadar uzak durun. Bazen mecburiyetten yapmak zorunda olduğumuz, söylemek zorunda olduğumuz, gitmemiz gereken yerler var, biliyorum. Bu da kaçamayacağımız noktalar, hayatın getirdikleri.. 

Şu yaşam şartlarında biraz da olsa mutlu olmak istiyorsanız imkansızı hayatınızda kaldırın. İstediğiniz bir şey için mücadele edin. İstediğiniz olmasa bile en azında pişman olacağınız, keşke diyeceğiniz bir durum ileride olmayacaktır. Pişmanlıklar hepimizin canını yakan şeyler. Yıllar önce kendim için imkansız olduğunu düşündüğüm bir kaç nokta oldu. Aslında yıllar sonra anladım ki, imkansızlık asıl şimdiymiş. Bu sebeple bazı şeyleri es geçmeyin. Elbette hayatta ulaşamayacağınız şeyler olacak, bunu anladığınız an da ise yeni bir yol çizmeyi unutmayın.

Yeni yollar çizmek kaderin değil, bizim elimizde olduğunu düşündüğünüzde o kadar da zor gelmeyecektir. Yeni yollar bize hep yeni hayatlar sunar. Şansımız yaver giderse belki hemen belki bir zaman sonra ama yeni bir kapımız hep olacaktır!

Şimdilik hoşçakalın:)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s